lt ru en

--
 

Sveiki atvykę į EVIS – Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo rezervacijos sistemą internete

 


VYKSTANČIŲ PER KYBARTŲ PASIENIO KONTROLĖS PUNKTĄ DĖMESIUI

Dėl sumažėjusio pralaidumo Rusijos Federacijos pusėje, Kybartuose susidarė neįprastai didelė transporto priemonių, laukiančių kirsti valstybės sieną, eilė.

Dėl šios priežasties laikinai nutraukiama valstybės sienos kirtimo per Kybartų PKP laiko išankstinė rezervacija internetu.

Primename, kad transporto priemonės, kurios jau turi išankstinę rezervaciją, įvažiavimo į palaukimo aikštelę privalo laukti bendroje eilėje. Prioritetas dėl išankstinės registracijos suteikiamas tik įvažiavus į Kybartų PKP palaukimo aikštelę.

IŠVYKSTANČIŲ IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS PER ŠALČININKŲ PASIENIO KONTROLĖS PUNKTĄ DĖMESIUI

Pastaruoju metu transporto priemonių palaukimo aikštelė, esanti priešais Šalčininkų pasienio kontrolės punktą, savaitgaliais būna pilna ir transporto priemonės įvažiavimo į aikštelę turi laukti bendroje eilėje magistraliniame kelyje  Vilnius – Lyda. Iš anksto internetu registruotos transporto priemonės dėl eismo saugumo įvažiavimo į aikštelę taip pat turi laukti bendroje eilėje, todėl neįmanoma užtikrinti jų savalaikio iškvietimo kirsti valstybės sieną.

Dėl šios priežasties laikinai stabdomas eilės kirsti valstybės sieną šeštadieniais ir sekmadieniais, vykstant per Šalčininkų pasienio kontrolės punktą, registravimas internetu.

MOKESTIS UŽ PALAUKIMO AIKŠTELES

Palaukimo aikštelėse, esančiose priešais Kybartų, Merdininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktus, vienos valandos parkavimas nemokamas. Už ilgesnį nei vienos valandos parkavimą palaukimo aikštelės valdytojui ar nuomotojui mokamas jo nustatytas mokestis. Mokestį privalo mokėti ir iš anksto registruotų transporto priemonių vairuotojai, jeigu per 1 val. nubuvo iškviesti valstybės sienos kirtimui.
 
MOKESTIS UŽ IŠANKSTINĘ VALSTYBĖS SIENOS KIRTIMO LAIKO REZERVACIJĄ
Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos nuo 2017-01-16 įveda mokestį už išankstinę registraciją internetu kirsti Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Mokesčio dydis už vienkartinę registraciją - 5,00 Eur krovininėms transporto priemonėms (įskaitant numatomą pervedimo mokestį - 0,20 Eur) ir 1,15 Eur lengvosioms transporto priemonėms (įskaitant numatomą pervedimo mokestį - 0,15 Eur). Mokestis mokamas rezervuojant vietą internetu www.ltsiena.lt kreditinėmis kortelėmis ar per elektroninės bankininkystės sistemą (banklink). Primename, kad išankstinė registracija neprivaloma, ši paslauga teikiama tik jos pageidaujantiems. Mokesčio mokėjimo sąlygos bei mokesčio grąžinimo tvarka nurodyta EVIS naudojimo sąlygose.
Atkreipiame dėmessį, kad mokant mokėjimo kortelėmis, bankas gali taikyti papildomą mokėjimo apsaugą ir gali būti reikalingas Jūsų sutikimas vykdyti pirkimo internetu operacijas. 
 
BESIREGISTRUOJANČIŲ INTERNETU KIRSTI LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS SIENĄ DĖMESIUI
Pasitaiko atvejų, kai registruojantis internetu kirsti valstybės sieną, pateikiami netikslūs arba neteisingi duomenys – nurodomas netikslus transporto priemonės valstybinis numeris, neteisinga vairuotojo pavardė arba neteisingas ar neegzistuojantis telefono numeris.
Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Direkcija) gali panaikinti eilės rezervaciją ir atvykusios į palaukimo zoną ar palaukimo aikštelę transporto priemonės nebus įleidžiamos į pasienio kontrolės punktą be eilės, jeigu bus nustatyta, kad transporto priemonės valstybinis numeris (be išimties visos raidės, skaičiai ir simboliai), nurodytas rezervacijos metu, neatitinka faktinio transporto priemonės numerio. Direkcijai, tikrinant duomenų atitiktį ir nustačius, kad rezervacijos metu nurodytas klaidingas ar neesamas telefonas, rezervacija bus panaikinta.

Vykstančių į Kaliningrado sritį per Kybartų PKP dėmesiui.

Nuo 2016-09-01 krovininės transporto priemonės, laukiančios Kybartų PKP palaukimo aikštelėje, gavę kvietimą kirsti valstybės sieną, į Kybartų PKP turi atvykti per 45 minutes. Atvykę vėliau, į Kybartų PKP nebus įleidžiami ir valstybės sienos kirtimui turės registruotis iš naujo.
 
KERTANČIŲJŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS SIENĄ DĖMESIUI
Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimas yra nemokamas (išskyrus mokestį už išankstinę eilės rezervaciją internetu ir už naudojimąsi palaukimo aikštelių paslaugomis). Jeigu patekimą į pasienio kontrolės punktą kas nors siūlo organizuoti už atlygį, maloniai prašome pranešti Pasienio kontrolės punktų direkcijai prie Susisiekimo ministerijos tel. (8 5) 243 1110. Konfidencialumas garantuojamas.
Pastaba:
Valstybės sienos kirtimo procesas yra įtakojamas daugybės faktorių, todėl konkretus kvietimo vykti į pasienio kontrolės punktą laikas gali būti vėlesnis, nei laiko intervalas, nurodytas rezervuojant.
Dėl nenumatytų priežasčių sutrikus Lietuvos Respublikos ar kaimyninės šalies pasienio kontrolės punkto darbui, iš anksto internetu valstybės sienos kirtimui registruotos transporto priemonės gali būti nukreipiamos į bendrą eilę, kurioje turėtų laukti iki pasienio kontrolės punkto(ų) veikos atnaujinimo.
 
Informacija apie eiles pasienyje
2016-02-22 EVIS tinklapyje automatiškai pateikiama informacija tik apie transporto priemonių, užregistruotų eilių registravimo postuose, skaičių. Susiformavus transporto priemonių eilėms prieš šiuos postus, informacija apie bendrą eilėse laukiančių transporto priemonių skaičių pateikiama www.pkpd.lt. Ši informacija atnaujinama darbo dienomis 9 ir 16 val.
 
Vykstančių į Baltarusijos Respubliką per Raigardo pasienio kontrolės punktą dėmesiui
Dėl mažo transporto priemonių, vykstančių į Baltarusijos Respubliką per Raigardo pasienio kontrolės punktą, srauto intensyvumo, nuo 2015-07-25 laikinai stabdomas išankstinis registravimas internetu valstybės sienos kirtimui per šį punktą. Transporto priemonės į Raigardo pasienio kontrolės punktą vyks bendra eile arba pagal teisės aktų suteiktus prioritetus.

Vykstantiems į Baltarusijos Respubliką per Šalčininkų pasienio kontrolės punktą
Nuo 2014-09-15 pradedama išankstinė registracija internetu kertantiems valstybės sieną per Šalčininkų pasienio kontrolės punktą. Registruotis valstybės sienos kirtimui galės numatantys valstybės sieną kirsti nuo 2014-09-22. 

Vykstantiems į Baltarusijos Respubliką per Lavoriškių pasienio kontrolės punktą
Nuo 2014-05-30 pradedama išankstinė registracija internetu kertantiems valstybės sieną per Lavoriškių pasienio kontrolės punktą. Registruoti valstybės sienos kirtimui bus galima tik krovinines transporto priemones. 
Lavoriškių pasienio kontrolės punkte pradės veikti bandomoji eilių valdymo elektroninės sistemos EVIS versija, todėl galimų iš anksto registruotis vietų skaičius bus ribotas. Išankstinė registracija galima tik krovininėms transporto priemonėms.
 
Vykstantiems per Medininkų pasienio kontrolės punktą
Nuo 2014-03-01 pradedama išankstinė registracija internetu kertantiems valstybės sieną per Medininkų pasienio kontrolės punktą. Registruoti valstybės sienos kirtimui bus galima tik krovinines transporto priemones. 
Pereinamuoju laikotarpiu būtume labai dėkingi vairuotojams už jų pastabas ir atsiliepimus.
 
Kertantiems Lietuvos Respublikos valstybės sieną – galimybė nelaukti eilėse
Važiuojantieji iš Lietuvos Respublikos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį arba į Baltarusijos Respubliką netrukus galės negaišti laiko pasienio eilėse, savo eilės vietą iš anksto rezervuodami elektroniniu būdu. Nuo šiandien, 2013 m. gegužės 28 d., išankstine eilės rezervacija jau gali pasinaudoti tie, kas šių metų liepos mėnesį planuoja vykti į Kaliningrado sritį per Kybartų pasienio kontrolės punktą.
Šiandien Vilniuje vykstančio Lietuvos ir Estijos verslo forumo metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Estijos Respublikos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves) paskelbė transporto priemonių, laukiančių kirsti Lietuvos Respublikos valstybės sieną, eilių išankstinės rezervacijos pradžią.
Pageidaujamą valstybės sienos kirtimo laiką galima iš anksto rezervuoti interneto svetainėse www.ltsiena.lt arba www.ltsiena.eu